آزمون‌های تیله


learning

آزمون‌های شناختی


آزمون‌های روان‌شناختی تیله در قالب پرسش‌نامه و نظرسنجی‌ مجموعه‌ای از مهارت‌ها مانند برنامه‌ریزی، حافظه یا حل مسئله را ارزیابی می‌کند.

ارزیابی فاکتورهای آمادگی جسمانی


با آزمون‌های تناسب اندام تیله می‌توان فاکتورهای مهارت و سلامت کودکان را ارزیابی کرد. این ارزیابی کمک می‌کند که برای بهبود این فاکتورها برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم.

آزمون های آمادگی جسمانی مرتبط با مهارت


تعادل
توانایی ایستادن به حالت ایستا یا حفظ و کنترل ایستایی بدن در حالت متحرک تعادل نام دارد. تعادل عنصر مهم بسیاری از ورزش‌ها محسوب می‌شود. از چشم، گوش و حس بدن برای حفظ تعادل استفاده می‌کنیم. دو نوع تعادل به نام‌های استاتیک و پویا وجود دارد
سرعت
سرعت به توانایی حرکت سریع کودک در سطح زمین یا حرکت سریع اندام‌های کودک برای گرفتن یا پرتاب گفته می‌شود. سرعت حرکت به قدرت بالا و توان نیاز دارد.
زمان واکنش
زمان واکنش به توانایی کودک در واکنش به محرک‌ها گفته می‌شود. مدت زمان بین محرک و عکس‌العمل گفته می‌شود و به انتخاب نیاز دارد. زمان واکنش انتخابی با تمرین و آموزش قابل بهبود است
چابکی
چابکی به توانایی حرکت سریع و تغییر جهت و در عین حال کنترل و حفظ تعادل گفته می‌شود. چابکی مناسب به ترکیبی از سرعت، شتاب، تعادل، قدرت و هماهنگی به علاوه رفلکس‌های خوب نیاز دارد.

آزمون های آمادگی جسمانی مرتبط با سلامتی


ترکیب بدن
تآمادگی قلبی تنفسی، به توانایی سیستم‌های گردش خون و تأمین اکسیژن لازم برای عضلات اسکلتی با تنفس هنگام انجام فعالیت‌های بدنی ادامه‌دار گفته می‌شود. آمادگی قلبی تنفسی شاخص مهمی از سلامتی در کودکان و نوجوانان محسوب می‌شود.
توان عضلانی
توان عضلانی، توانایی یا ظرفیت یک عضله یا گروهی از ماهیچه‌ها، برای اعمال حداکثر نیرو علیه یک مقاومت برای مدتی طولانی است.
توان هوازی
استقامت عضلانی ،توانایی عضله یا گروهی از عضلات برای اعمال مکرر نیرو است.
انعطاف پذیری
انعطاف‌پذیری به دامنه حرکت مفاصل یا توانایی حرکت مفاصل گفته می‌شود. همچنین به تحرک عضلات نیز اشاره دارد که امکان حرکت بیشتر در اطراف مفاصل را فراهم می‌کند. بدن بچه‌ها معمولا انعطاف خوبی دارد.

محاسبه‌ی شاخص توده‌ بدنی

اطلاعات زیر را برای محاسبهBMI وارد کنید

قد : سانتیمتر
وزن : کیلوگرم
سن : سال
جنسیت :