یوگا برای کودکان

یوگا مزیت‌هایی مانند افزایش قدرت، هماهنگی، استقامت عضلات، انعطاف‌پذیری، تعادل و آگاهی از بدن دارد.
یوگا نسبت به سایر فعالیت‌های‌ بدنی غیر قابل رقابت و مقایسه است، کودکانی که یوگا کار می‌کنند این شانس را دارند که از دستاوردهای خود و احساس تعلق خود احساس افتخار کنند.
یوگا شامل تکرار و استفاده از بدن در چند حرکت مختلف است که در ایجاد مهارت‌های جدید حرکتی مفید هستند.
تکنیک‌های تنفس، تمرکز و سکون به کودکان کمک می‌کنند تا خودآگاه شوند و بخش بزرگی از خودشان را بهبود ببخشند.

kidssports

میان وعده

هدف از ورزش کردن بچه‌ها چیست؟ کسب موفقیت‌های ورزشی یا سلامت و شادابی؟ به طور حتم سلامتی آنها اهمیت بیشتری دارد. ولی ورزش به تنهایی برای سلامتی کافی نیست، تغذیه بعد از ورزش، مکمل مهمی برای سلامتی است.
بچه‌ها بعد از ورزش باید چه چیزی بخورند و بنوشند که هم انرژی لازم را به دست بیاورند و هم سلامت باشند؟ به یاد داشته باشیم که نوشیدنی‌های انرژی‌زا و ورزشی پر از شکر و رنگ مصنوعی و همچنین اسنک‌های ناسالم کارخانه‌ای یه هیچ عنوان خوراکی مناسبی برای بچه نیستند. اسنک بعد از ورزش نباید فرآوری شده باشد، بلکه باید طبیعی و شامل پروتئین باشد. مثل: گوشت بدون چربی، آجیل، کره آجیل‌ها، دانه‌ها و محصولات لبنی کم‌چرب و همچنین فیبرهای موجود در میوه‌ها و سبزیجات. بعد از ورزش بدن بچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به خاطر تعریق، آب زیادی از دست می‌دهد و به همین دلیل لازم است زیاد آب بخورند. نوشیدنی‌هایی که مواد نگهدارنده و رنگ‌های خوراکی دارند، مناسب نیستند. علاوه بر آب، آب‌میوه‌های طبیعی و آب نارگیل هم برای بچه‌های ورزشکار مفید هستند. به بچه‌ها یاد بدهیم که با تغذیه سالم و فعالیت بدنی مناسب می‌توانند یک عمر سلامت باشند. با این برنامه علاوه بر سلامت و رشد فیزیکی و فیزیولوژی، سلول‌های عصبی و مغزی هم رشد می‌کنند و بازدهی ذهنی بچه‌ها بالاتر خواهد رفت.

kidssport

کودکان خاص

یوگا برای کودکانی که نیازهای ویژه دارند، فایده بدنی زیادی دارد. علاوه بر این از نظر رفتاری و شخصیتی نیز تاثیرگذار است. کودکانی با شرایط خاص که به عنوان مثال ضعف عضلانی، سفتی مفصل دارند، فلج مغزی دارند و حتی دچار اختلالات پردازش حسی هستند، این امکان را دارند که از مزایای تمرینات یوگا بهره‌مند شوند. یوگا به این دست از کودکان برای توسعه فاکتورهای جسمی، عاطفی، برنامه‌ریزی حرکتی و رفتاری راه کارهایی ارایه می‌دهد و گزینه‌ای عالی برای آنها است.

اطلاعات بیشتر
kidssport

تیله به ما چی میده

درست کردن پروفایل اختصاصی
سنجش فاکتورهای آمادگی جسمانی
پیگیری روند تغییرات رشدی کودک، رشد و تغییرات فاکتورهای آمادگی جسمانی
دریافت برنامه‌های تمرین مستمر و هدفمند
پیشنهاد میان وعده متناسب با رشد ذهن و جسم
شرکت در رویدادهای ورزشی
انجام آزمون‌های ورزشی موردی
امکان آپلود عکس‌های کودک هنگام ورزش در پروفایل شخصی و دیوار تندرستی
سنجش میران صحت انجام حرکت ورزشی از طریق هوش مصنوعی